Kiekvienas investuotojas žino, kad Forex valiutų rinkos labai keičiasi priklausomai nuo to, kas vyksta politikoje, pasaulinėje ekonomikoje. Jau dabar galima kalbėti apie du esminius šių metų politinius lūžius pasaulinėje politikoje, po kurių įvyko didžiuliai pokyčiai valiutų rinkose.
Anglijos referendumas
Tiek vienas, tiek kitas didysis šių metų istorinis lūžis prieš tai buvo tikėtinas. Tai nebuvo iš dangaus nukritusi planeta, o pačių žmonių pasirinkimas. Tačiau visas pasaulis sugniaužę kvapą stebėjo tuos įvykius, kiekvienas turėdamas savo versiją – kaip viskas pasibaigs. Galiausiai, kai iš tiesų skirtumai politikoje nutiko, niekas negalėjo tuo patikėti. Juk apklausos nežymiai, tačiau visuomet rodydavo persvarą priešingam rezultatui.
Dar visai neseniai prieš Amerikos prezidento rinkimus žinių vedėjai pranešdavo, kad labai abejoja, jog prezidentas bus išrinktas Donaldas, nes apklausos rodo priešingai. Tačiau kartu būdavo prisimenamas ir Anglijos referendumo Brexitdėl išstojimo iš Europos Sąjungos atvejis. Juk ir tada apklausos rodė, kad britai neišstos. Tačiau tiek vienu, tiek kitu atveju, žmonės pasirinko tai, ką prieš tai išankstinės apklausos rodė priešingai. Taigi, Anglija vasaros pirmoje pusėje surengė referendumą, kurio metu buvo pasirinkta išstoti iš Europos Sąjungos. Investuotojai visą naktį laukė rezultatų, iškart stebėdami, kaip keisis valiutų rinkos. Tačiau drauge, žinoma, ir galvodami apie tai, kaip reikėtų reaguoti vienu, arba kitu atveju. Padėtį dar labiau paaštrino, kai tą patį rytą, paaiškėjus išstojimo iš ES faktui, atsistatydino Cameronas. Taigi, finansų rinkose tą akimirką staigiai užvirė tikra audra. Valiutos krito, ir augo, viskas buvo susiję su tarptautine ekonomika ir politika. Mat toks Didžiosios Britanijos žingsnis reiškia labai didelius būsimus pokyčius tolimesniuose bendradarbiavimuose.
Amerikos prezidento rinkimai
Ir, likimo ironija, šių metų lapkritį JAV vyko vieni skandalingiausių prezidento rinkimų. Išrinktas Donaldas Trumpas, daugelio kritikuotas dėl seksizmo, rasizmo, nepagarbaus elgesio su įvairiomis socialinėmis grupėmis, dėl grubumo ir kitų elgesio kultūros klaidų. Tačiau valstijose matyt jis pelnė žmonių simpatijas dėl griežtų pasisakymų Amerikos ekonomikos ateičiai, dėl žadamų reformų, dėl padėties provincijoje apžvelgimo ir pažadų gelbėti ją. Dalis galbūt balsavo taip, nes tai buvo balsas „prieš“ oponentę, kuri garsėjo korupcijos, korumpuotumo skandalais. Taigi, rytą po rinkimų ir vėl iškart prasidėjo valiutų šuoliai. Finansų rinkos tiesiog degė. Ėmė kisti dolerio kursas, ir labai krito Pietų Amerikos valiutos, nes tų šalių ekonomikai naujojo prezidento išrinkimas nieko gero nelems.
Aš norėčiau sužinoti ar valiutų pokyčiai daro didelę įtaką įmonėms? Gal užtenka tiesiog gerai optimizuoti įmonėje vykstančius procesus ir nebūna jokių problemų?