Kaip saugoti savo duomenis, kad vėliau negrėstų data recovery London? Sutikime, tai vienas nemaloniausių dalykų, kai staiga iš tavo kompiuterio išgaruoja visas turtas, kurį labai ilgai kaupei, ir kuris galbūt net yra tavo kažkoks ilgalaikis darbas. Dar galima suprasti, kad laptop screen repair yra ne toks baisus dalykas nes nenutinka didžiausios tragedijos tavo kompiuteriui. Tačiau tada, kai blogiausi dalykai atsitinka su duomenimis, su informacija, tenka labai pasigailėti. Ko? Savęs ir savo informacijos.
Kur laikyti duomenis
Pirmas patarimas yra svarbius duomenis visada kopijuoti. Viena vieta, kur yra labai saugu ir patogu naudoti, ta yra įvairios interneto talpyklos. Neaišku, kiek jūs turite tų duomenų. Tačiau paprastiems vartotojams gali užtekti net ir paprasčiausiame Google diske esančios vietos, kurią galėtumėte naudoti tiems duomenims laikyti. Kitas dalykas – reikia kopijuoti ir į išorinius kietuosius diskus. Kadaise vykdavo kopijavimas į CD plokšteles, bet dabar dauguma naujų lengvų kompiuterių nebeturi šio prietaiso, su kuriuo gali atsidaryti kompaktinį diską. Šios laikmenos nyksta taip, kaip kažkada išnyko ir tie maži diskeliai. Negana to, dar reikia pagalvoti ir apie tai, kad galima į USB raktus kopijuoti informaciją. Tačiau jeigu didžiausias USB raktas turės 32 GB atmintį, tai vis tiek tai nepranoks paprasto mažiausio kietojo išorinio disko su 500 GB atmintimi. Verčiau turėti kelis kietuosius diskus po 500 ar 700 GB, negu viską kelti į vieną 100000 GB atminties kietąjį diską. Nes pastarajam lygiai taip pat gali nutikti vioskių blogų dalykų, kaip ir kompiuteriui, iš kurio norite išgelbėti informaciją. Apskritai, kompiuteryje geriau nelaikyti ir kažkokios kompromituojančios medžiagos. Jeigu kažkas nutiktų jūsų prietaisui, tai turėtumėte eiti į taisyklą, o ne pats maloniausias dalykas žinoti, kad taisykloje meistrai galbūt mato jūsų informaciją.
Kaip saugoti kompiuterį
Aišku, reikia ir patį kompiuterį saugoti nuo duomenų praradimo. Patys nebandykite perinstaliuoti operacinės sistemos, atsargiai trinkite sisteminius failus, jeigu kažko nesuprantate, nedarykite nieko. Turėkite slaptažodžius, kad niekas negalėtų prisijungti. Be to, slaptažodžius dažnai keiskite ir nelaikykite visur to paties – ir ant pašto, ir ant socialinio tinklo, ir ant kompiuterio. Geriau visada daugiau pasisaugoti, negu paskui verkti praradus metus rašytą bakalaurinįskaitmeniniu formatu, ar atsiprašinėti visų bendradarbių už tai, kad virusas iš tavo elektroninio pašto visiems siuntinėja nuorodą į pornografijos svetaines.