Kas jums ateina į galvą, kai pagalvojate apie mėšlo kratytuvus? Tikriausiai asilas ir jo oda permirkęs mėšlo ritinys! Tačiau neskubėkite atmesti šių vaizdų – kukli trąšų barstomoji gali būti tokia pat bjauri, jei patenka į netinkamas rankas. Nors jie gali atrodyti tarsi atkeliavę iš pasakos, mėšlo kratytuvai egzistuoja beveik tiek pat laiko. Nors jų naudojimas laikui bėgant keitėsi, jų poreikis nekito. Tiesą sakant, mes nuolat naudojame mėšlo kratytuvus, kad mūsų vejos atrodytų puikiai, o kiemuose neliktų piktžolių! Jūsų vietinėje ūkinių prekių parduotuvėje arba ūkio reikmenų parduotuvėje turėtų būti įvairių patikimų ir nebrangių prekinių ženklų mėšlo skleistuvų. Taigi prieš pirkdami naują vejapjovę ar laistymo sistemą, paskaitykite apie privalumus ir trūkumus perkant tikrą mėšlo skleistuvą. Mėšlo kratyvtuvai už gerą kainą.
Kas yra mėšlo kratytuvas?
Mėšlo barstytuvas – tai prietaisas, kuris aeruoja dirvožemį, kad trąšos lengvai ir patogiai patektų į žemę. Mėšlo skleistuvų būna įvairių formų, tačiau visi jie turi vieną bendrą bruožą: jais natūraliai susidaręs mėšlas paskleidžiamas iš vienos vietos į kitą. Didžiausias mūsų organinių trąšų šaltinis yra gyvulių mėšlas, ypač tas, kurio sudėtyje yra gyvūninių baltymų. Kai gyvulių mėšlą naudojame kaip organinę trąšą, vadiname jį organinėmis pataisomis.
Ar tikrai reikalingi mėšlo skleistuvai?
Nors dauguma žmonių nesiryžtų naudoti mėšlą skleidžiančios mašinos, yra situacijų, kai ji būtina. Pavyzdžiui, jei dirvožemis per sausas arba piktžolės per tankios, kad pro jas prasibrautų vejapjovė, mėšlo skleistuvas gali padėti. Gera taisyklė – mėšlo skleistuvą naudoti tada, kai negalite pjauti vejos arba kai trąšos yra labai svarbios ir nenorite vejos, o vietoj jos norite vešlios žalios žolės. Kita situacija, kai mėšlo skleistuvas gali būti naudingas, yra dideliuose komerciniuose ūkiuose, kur dirvožemyje auga daug įvairių rūšių augmenijos. Mėšlo skleistuvas gali padėti atskirti skirtingas augančių augalų rūšis, kad vienos rūšies augmenijos maistinės medžiagos tolygiai pasiskirstytų dirvožemyje.
Kada naudoti mėšlo barstytuvą?
Mėšlo kratytuvą galite naudoti ištisus metus, tačiau yra momentų, kada jį geriausia naudoti. Pavyzdžiui, jei tręšiate visą veją iš karto arba jei tiesiog neturite vietos šienauti. Kitas kartas – vegetacijos sezono metu, kai norite naudoti herbicidą piktžolėms naikinti. Tokiais atvejais tikriausiai turėtumėte veją pjauti. Geriausias laikas naudoti mėšlo kratytuvą taip pat yra ramybės periodu, kai veja negauna daug vandens. Tai yra, nebent tręšite visą veją iš karto, tuomet būtinai turėtumėte pjauti. O kol tai darysite, būtinai kruopščiai išvalykite mašiną po kiekvieno naudojimo.